Est | Eng

LENNUEELNE JULGESTUSKONTROLL


Lennueelset julgestuskontrolli ja turvateenust osutab Pärnu lennujaamale maailma juhtiv turvalahenduste pakkuja G4S. Lennundusjulgeoleku tagamisel omab G4S ulatuslikku rahvusvahelist kogemust. Firma teenindada on näiteks Schipoli lennujaam Hollandis, Londoni Heathrow lennujaam, Oslo lennujaam ja Johannesburgi lennujaam Lõuna-Aafrika Vabariigis. G4S on maailma suurim turvakontsern, mis annab 110 riigis tööd enam kui 530 000 inimesele.


Nõuanded
Lennueelne julgestuskontroll hõlmab nii reisijate kontrolli kui pagasi läbivalgustust vastavalt Euroopa nõukogu ja parlamendi määruses (EÜ) nr 2320/2002 kehtestatud nõuetele.


Lennueelne julgestuskontroll
Reisijatele ja reisijatega kaasas olevatele esemetele teostatakse julgestusotstarbeline läbivaatus. Reisijast eraldi liikuv pagas läbib julgestuskontrolli kohe pärast pagasi registreerimist.


Juhul kui reisijalt või tema pagasist avastatakse esemeid/aineid, mille vedamine õhusõiduki pardal on keelatud, avaneb reisijal võimalus paigutada need esemed eraldiliikuvasse pagasisse. Seda mõistagi juhul, kui neid esemeid/aineid on üldse lubatud vedada õhusõiduki eraldiliikuvas pagasis. Samuti võib reisija anda nimetatud esemed/ained teda saatma tulnud tuttavate kätte.

Lennujulgestuse läbivaatuse nõuetega on võimalik täpsemalt tutvuda Lennuameti koduleheküljel (aadressil http://www.ecaa.ee/atp/?id=1479).


Enne lennueelset julgestuskontrolli
Lennueelse julgestuskontrolli kiiremaks ja mugavamaks läbimiseks palume asetada enne julgestuskontrolli minemist taskutes olevad võtmed, telefon, rahakott, peenraha jms käsipagasisse või üleriiete taskusse, kuna näiteks pükste taskusse unustatud võtmed võivad metallidetektori värava läbimisel tekitada asjata häireid.


Saabudes julgestuskontrolli asetage käsipagas, üleriided (jakk, pintsak, jope jne) läbivalgustusseadme konveierlindile. Samasse tuleb käsipagasist väljavõetuna asetada ka sülearvuti. Tulenevalt lennujulgestuse nõuetest pakkige salongi võetavad vedelikud 1-liitrisesse läbipaistvasse kilekotti ja asetage läbivalgustusseadme konveierlindile.Kontakt
AS G4S Eesti
A.H.Tammsaare tee 25
11314 Tallinn, Eesti
Telefon +(372) 651 1700
Lennujaama valvekeskuse telefon + (372) 447 5003, +(372) 5342 3048
Faks     +(372) 651 1701
E-post g4s[A]ee.g4s.com
www.g4s.com